ANADOLU' YA HOŞ GELDİNİZ...

Simülasyon

 

Sürücü Eğitim Simülatörü’nden Elde Edilebilecek Faydalar

Günümüze kadar sürücü eğitim simülatörleri ile sadece temel becerilerin öğretilmesi esas alınırdı. Ancak, özellikle 2010 yılından itibaren 3 Boyutlu Teknolojideki gelişmeler ve 3 boyutlu teknolojik ürünlerin maliyetlerinin ucuzlaması ile, görsel açıdan çok daha gerçekçi, yüksek yoğunluklu trafik koşullarının simülasyonu ve trafik kurallarına bağımlı simülasyon eğitimlerinin yapılabilmesi mümkün hale gelmiştir. Yüksek teknolojiler ile geliştirilmiş simülatörlerdeki bu özellikler ile sürücü adaylarına;

 1. Gerçekçi ve yüksek yoğunluklu trafik koşullarında sürüş eğitiminin sağlanması,
 2. Trafik işaretlerini tanıtılması ve öğretilmesi,
 3. Gerçeğinden farksız sanal bir şehir ve trafik ortamında eğitim vermek mümkün hale gelmiştir.

Sürücü adaylarına verilen eğitimin kalıcı ve en fazla öneme sahip olanı uygulamalı eğitimlerdir. Uygulamalı eğitimler, aynı zamanda en çok zaman ve işgücü alan eğitimlerdir. Sürücü eğitiminde direksiyon eğitiminde beklenti, sürücü adayına trafikte karşılaşabilecek rastsal binlerce olay karşısında reflekslerinin geliştirilmesi ve hızlı karar verebilme becerisinin artırılmasıdır.

Geleneksel yöntemlerle yapılan ve sadece gerçek araç ile trafikte belirlenmiş sabit güzergâhta yapılan direksiyon eğitimleri, sürücü adaylarına, çok az rastsal olay karşısında, sıradan bir eğitim verebilmektedir. Bu eğitimler, sürücü adayının korkuları ve çekingenliği ile sürekli olarak kaçınan bir ortamda gerçekleşmektedir. Sonuç olarak ise;

 1. Belirli bir zaman diliminde,
 2. Sabit bir güzergâh uzunluğunun bir an evvel tamamlanması ve
 3. Sonuçta da hiçbir verim alınamaması ile neticelenmektedir.

Geleneksel yöntemlerle eğitilen bir sürücü adayı, gerçek trafik ortamına çıktığında, karşılaştığı binlerce farklı ve riskli olaylar karşısında reflekslerini kullanamayarak kazalara sebebiyet vermekte ve oluşan bu kazalarda ne yazık ki, her yıl binlerce gencimizi kaybetmekteyiz.

Kaza istatistikleri, bugüne kadar uygulanan geleneksel eğitim ile sürücü eğitimindeki başarısızlığı ve istenilen verimliliğin alınamadığını açıkça ortaya koymaktadır.

Özellikle, 18-25 yaş arasındaki sürücü adaylarının daha fazla motor becerilerinin geliştirilebilmesi için, geleneksel eğitim yöntemlerinin dışında profesyonel sürücü eğitim simülatörü ile 5-8 saat arasında eğitilmesi büyük öneme sahiptir. Simülatörle verilen eğitimin, gerçek araçla yapılan eğitimin yerini alamayacağı bir gerçektir. Ancak, bir sürücü adayına verilen tüm direksiyon eğitimlerinin gerçek trafikte ve gerçek araçla yapılmasının da verimsiz ve başarısız olacağı da gerçektir.

www.se-sim.com dan alıntıdır…

Bizi Beğenir misiniz…

İletişim Bilgilerimiz
 • Adres:Özel Kütahya Anadolu Sürücü Kursu Gazi Kemal Mah. Abdurrahmanpoşo Cad. No: 8 KÜTAHYA
 • Tel.:(0274) 224 5600
 • Fax.:(0274) 223 7643
 • bilgi@anadolusurucukursu.com.tr
Ziyaret Sayacı
 • 11732Toplam ziyaretçi:
 • 5Bugün kü ziyaretçiler:
 • 1Şu anda online olan ziyaretçiler: